Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR"
Przejdź na stronę główną WWW.RADAR.JGORA.PL

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  AlbumAlbum   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kotla - głogowskie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR" Strona Główna -> Radiotechnicy wczoraj i dziś
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiesław Maciuszczak

PostWysłany: 20 Lis 2006 09:03 am    Temat postu: Kotla - głogowskie Odpowiedz z cytatem

Panowie,
od lat przejezdzałem na grzyby do lasów w Grochowicach obok poruszajacych sie radarów w okolicach Kotli. Teraz tam jest ruina. rozumiem, ze jednostka została zrestrukturyzowana i technika (wiem po lekturze) wymogła inne rozwiązania. Interesuje mnie historia wojskowosci i Głogowa. W miescie niewiele sie o tym wie. A wydaje mi sie, ze trzeba i to ocalić od zapomnienia. Oczekuje na informacjer i wskazówki.
Poniewaz mieszkam w Lublinie, najlepszym rozwiązaniem jest internet. Wiec pytam niesmiertelnym "Pomożecie?"

Wiesław
Webmaster
Site Admin

PostWysłany: 28 Lis 2006 21:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
No cóż, osobiście nie moge pomóc lecz proponuję uzbroić się w cierpliwość, a być może ktoś pomoże. Myślę, że przy tego typu pracach równie ważnym i cennym źródłem informacji moga być archiwa i może warto tam zacząć szukac?

Zapraszam również na http://www.wycieczki.ournet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Tomaszewski

PostWysłany: 29 Lis 2006 09:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu przymierzałem się do spłodzenia coś w rodzaju Monografii o WRt z lat 1950-1970 ale brak czasu i przede wszystkim ciężki dostęp do Archiwum ostudził moje zapały. Mam sporo materiałów, a raczej fragmentów historii wojsk. Jak coś ciekawego znajdę na temat tego regionu chętnie sie podzielę!!
====================
A ruiny dawnych posterunków strasza nie tylko tam! Na dawnym terenie batalionu warszawskiego można byłoby z powodzeniem nakręcić jakiś film np. z Wału Pomorskiego........
tadeusz kadow

PostWysłany: 26 Maj 2008 16:00 pm    Temat postu: Kotla,pamietam. Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego!

Dzisiaj przeczytałem Pańską wiadomość datowaną 2006 r i może sprawa jest nieaktualna ale jak mawiali "starożytni" należy próbować.Jeśli jeszcze zainteresowanie Kotlą u Kolegi nie minęło to mogę parę informacji przekazać.
Bezpośrednio w Kotli nie służyłem lecz znam Jej historię jako były oficer Wojsk radiotechnicznych.
Z poważaniem Tadeusz Kadow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Tomaszewski

PostWysłany: 27 Sty 2009 19:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak zaglądam tu raz w roku i przegapiłem taka wiadomość...

Coś tam dokładam do swojego banku danych ale po przejściu na emeryturę - jak to parę lat temu słusznie zauważył Kolega Ginowicz - mam coraz mniej czasu dla siebie i swoich spraw. Stąd takie żółwie tempo ...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR" Strona Główna -> Radiotechnicy wczoraj i dziś Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: