Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR"
Przejdź na stronę główną WWW.RADAR.JGORA.PL

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  AlbumAlbum   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komendanci

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR" Strona Główna -> Anegdoty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekpomorze

PostWysłany: 04 Maj 2006 20:33 pm    Temat postu: Komendanci Odpowiedz z cytatem

Absolwenci 1987 roku byli z konieczności uczestnikami zmiany komendantów-płk.Redwanz zastąpił gen Jemioło. Do dziś w uszach brzmi mi tekst wygłoszony przez pułkownika podczas uroczystej zbiórki szkoły:"Szkoła na MOJĄ komendę-Baczność...". To nie brzmiało fajnie i facet nie był lubiany przez młodzież. Są ludzie za którymi możnaby skoczyć w ogień-takim był Jemioło, oraz tacy, których ma się pecha spotkać w życiu.Mogło być gorzej. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gin

PostWysłany: 05 Maj 2006 21:27 pm    Temat postu: Komendanci Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem kontekstu wynikającego z przytoczonej komendy wydanej przez komendanta szkoły. Przecież jako dowódca miał do tego prawo. Jeśli Kolega może, proszę o wyjaśnienie. W tym czasie, gdy wspomniany Pułkownik dowodził szkołą mnie w niej nie było. Jest On jednynym komendantem, którego nie poznałem w szkole.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mpj_absolwent_82
Gość

PostWysłany: 25 Maj 2006 17:47 pm    Temat postu: Re: Komendanci Odpowiedz z cytatem

[quote="jacekpomorze"]Absolwenci 1987 roku byli z konieczności uczestnikami zmiany komendantów-płk.Redwanz zastąpił gen Jemioło. ------------------------------ ciach.

Very Happy A ja mam nieco inne spotrzeżenia jeśli chodzi o komendantów. Pamiętam kiedy to gen. Jemioło (o matko.... Wink ) zastąpił legendarnego gen. Paździora. Wszyscy moi koledzy uznawali ten fakt jako ...plamę na honorze osobistym, a także Szkoły jako całości. Też tak uważałem ..... i chyba nie zmieniłem zdania. Ale cóż było....minęło.... a nie zmieniają się podobno tylko.... poglądy krów.

Pozdrawiam
mpj
Powrót do góry
Tolo

PostWysłany: 28 Lis 2006 23:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zupelnosci zgadzam sie moim poprzednikiem.Za mojej kadencji Jemiolo zmienial gen.Pazdziora.Pierwsze co dalo sie zauwazyc to w czasie przemarszu pododdzialu kolo niego zwracal uwage jak kadeci maja zawiazane buty czy w "jodelke" od jego nazwiska nazwana "jemiolka" czy w belke.Tepil belke wszedzie i na kazdym kroku jakby od tego zalezal los ewentualnej wojny.Wiem tez jak traktowal kadre ,ktora chrzcila dzieci i zawierala sluby koscielne.A pozniej pewnego pieknego dnia zobaczylem go jak lezy krzyzem w Czestochowie - wierz mi Kolego - autorze tego posta - zachcialo mi sie zygac.Tak wiec mamy naprawde odmienne zdania jesli chodzi o Twojego komendanta...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekpomorze

PostWysłany: 29 Lis 2006 21:03 pm    Temat postu: ach ci komendanci Odpowiedz z cytatem

Jest faktem, że komendantów musiała rekomendować Partia. Byli to zatem ludzie dawnej epoki, którzy MUSIELI być wierni systemowi socjalistycznemu, bo inaczej nie znaleźliby się na powyższych stanowiskach. Nie były to zatem anioły. Brnijmy dalej, korzystając z wiedzy naukowej z dziedziny ekonomii : zgodnie z ogólną zasadą inflacji, lepszy pieniądz jest wypierany przez gorszy. W powyższym zagadnieniu oznaczałoby to,że każdy kolejny komendant (licząc od wojny, tj. czasu, kiedy żołnierz wie, gdzie z karabinu wylatuje pocisk) jest bardziej oderwany od sensu wojaczki, a bardziej przywiązany do bzdetów (musztra, sznurówki, guzikówki i takie tam). W takim ujęciu, to, co Pan Tolo napisał, całkowicie polegałoby na prawdzie. A nawiasem: faktycznie Ci generałowie, czy sekretarze Komitetu Centranego PZPR, którzy po 1989 roku pomknęli do kościołów i nagle odmienili swój światopogląd, nie wyglądają zbyt wiarygodnie.
Polecam każdemu szkołę wojskową, nawet jeśli był to WOSR (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji) bo po średniej szkole człowiekiem się jeszcze nie jest.W latach 1983-1987 było to przeżycie emocjonujące i brzemienne.Żołdacy, kapusie i dobrzy ludzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dyskusje Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "RADAR" Strona Główna -> Anegdoty Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: